Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı!

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

   ANA MENU

 Amasra
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları

 Amasra`ya Termik santrale rekor sayıda itiraz 07.12.2016

      Bartın Platformu 1/100 bin ve 1/25 bin ölçekli Çevre Düzeni Planlarında Amasra'da Hema Termik Santralinin yapılmasını kolaylaştıracak şekilde yapılan plan değişikliklerinin iptali için topladığı 10 bini aşkın dilekçeyi teslim etti.

HABER DETAYI
  

BARTIN Platformu, tarihi ve turistik ilçe Amasra'da kurulması planlanan termik santral projesi için çevre düzeni planlarında yapılan değişikliklere 12 bin imza ile itiraz etti.

İlgili Foto Galeriye Git

Amasra'da Gömü ve Tarlaağzı Köyleri sınırındaki Çapak Koyu'nda yapılması planlanan 1320 megavat gücündeki termik santral, kalker ocağı ve kül depolama sahası ile liman projeleri için verilen 'Çevresel Etki Değerlendirmesi olumlu' kararı ardından, çevre düzeni planlarında da değişiklikler yapıldı. 'Zonguldak-Bartın-Karabük 1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı' ile 'Bartın ve Bartın Kıyı Kesimi Planlama Alt Bölgesi 1/25 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda, söz konusu projelerin gerçekleşmesi için yapılan değişikliklerin iptali için Bartın Platformu kampanya başlattı.

Bartın Platformu, söz konusu değişikliklere itiraz için Bartın ve Amasra'da standlar kurdu. Çevre düzeni değişikliklerine itiraz için 12 bin imza toplandı. Bartın Platformu üyeleri, 12 bin imzayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne teslim etti. Müdürlük önünde platform adına açıklama yapan Avukat Oktay Yalçın, "Yöre ekonomisi için tehdit olan, Amasra'da turizmi bitireceği bilinen, 100 bin insanın kullandığı içme suyunu tüketecek olan, bölgede balıkçılığı sona erdireceği öngörülen, ayrıca 6 bin dönümlük doğal meşe, kayın, güngen ormanını yok edecek olan termik santralin çevre düzeni planlarında yer almasını sağlayan bu değişikliğin iptal edilmesi gerekmektedir" dedi.


Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin de "Atalarımızdan bizlere yadigar kalan kavşak suyunun yok olmaması için elimizden geleni yapacağız. Bunun için mahkemeye başvurduk. Santralin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 1554 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
798171
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2018 Ajfe İnternet Hizmetleri